הובלת מנוף

הובלות בעזרת מנוף נחשבות להובלות יקרות, ופעמים רבות אפילו לא בודקים את המחיר המבוקש ומניחים כי הסכום המבוקש יהיה גבוה ולא כדאי, אך להובלות בעזרת מנוף יש כמה יתרונות שחשוב לדעת. הובלה שכזו היא מהירה ביחס להובלה על ידי סבלים- במקום לעלות הלוך ושוב במדרגות או במעלית, בהובלה על ידי מנוף משתמשים במעלית משא, ומעלים את הציוד בכמה דקות.

הובלה בעזרת מנוף יעילה מאוד כמובן כשמדובר בחפצים כבדים, גדולים ויקרים במיוחד. פסנתרים, רהיטים עתיקים גדולים ומשטחי שיש או זכוכית הם פריטים שנשיאה רגילה שלהם היא קשה ולעתים אף בלתי אפשרית. גם אם המעלית בבניין מספיק רחבה כדי לשאת אותם, הם עלולים להיפגע או אף לגרום בעצמם נזק לקירות. חפצים כאלו הם גם מסוכנים למדי בשביל הסבלים עצמם- כיוון שהם כבדים מאוד ויכולים לגרום לנזק בריאותי כתוצאה מנשיאתם.

כאשר בוחרים בהובלה בעזרת מנוף יש לבדוק שלחברת ההובלות יש את כל הביטוחים והאישורים הדרושים לצורך הפעלת מנוף שכזה, ושבדירה שאליה אתם עוברים יש חלון גדול מספיק, או מרפסת רחבה בשביל להעביר אליה את החפצים. חשוב שהאדם המפעיל יהיה אדם מקצועי שיודע כיצד להפעיל את המנוף בצורה הטובה והבטיחותית ביותר.

הובלת מנוף, נוסף על המהירות והבטיחות שבה, היא גם הובלה ידידותית למדי לשכנים. המנוף עובד בשקט יחסי ובמהירות, ואין סבלים שעולים ויורדים במדרגות במשך זמן לא קצר, אין לכלוך ורעש כתוצאה מהובלת הרהיטים הכבדים. מנוף עושה את עבודתו בזמן קצר, ואין פעילות שמתרחשת בתוך הבניין כך שמנוחת השכנים לא מופרעת.

מבחינת המחיר, יש לבדוק בדיוק מהו המחיר שתצטרכו לשלם. לרוב ישנו מחירון שתקף להובלת מנוף עד קומה מסוימת, וכולל הובלה של עד מספר מוגדר של פריטים, וכל חריגה בגובה או בכמות תגרור תוספת תשלום. אם אתם עוברים לקומה גבוהה במיוחד, או שיש ברשותכם פריטים יוצאי דופן, כדאי לציין זאת מראש בהזמנת השירות, כדי לא להיווכח ביום המעבר שעליכם לשלם תשלום נוסף.

אם אתם עוברים לבניין שאין בו מעלית, כדאי לחשוב על שימוש בהובלת מנוף, גם אם אין ברשותכם חפצים גדולים במיוחד. הובלה של מוצרי חשמל כבדים דרך המדרגות, במיוחד אם מדובר בהעברה לקומה גבוהה, יכולה לעלות כסף רב, ולגרום למרמור מצד הסבלים ומצד השכנים. יכול להיות ששכירת הובלה על ידי מנוף תחסוך לכם זמן, ויכוחים ואי נעימות מול חברת ההובלות.