הובלות דירה

הובלת דירה-  פנים רבות לה

 

הובלת דירה הוא שירות שרבים מאתנו נזקקים לו כאשר אנו עומדים לעבור דירה. אולם חשוב לזכור שהמושג הובלת דירה, פנים רבות לו. הובלות דירה נבדלות זו מזו, בתמחור שלהן, באופן הביצוע שלהן, בציוד המשמש אותן, ובשירותים הנלווים שלהן.

אז אם חשבתם שאתם כבר יודעים הכל על הובלת דירה , הנה קצת מידע שיסביר לכם על  ההיבטים השונים של הובלות דירה,ועל ההבדלים בין הובלת דירה אחת לשניה.

 

אמצעי הובלה – יש הובלות דירה עם  אמצעי הובלה שונים, יש הובלות דירה שמספיק להן טנדר קטן, יש הובלות דירה הנעזרות במשאית הובלה גדולה ויש הובלות דירה שלא יכולות להתבצע בלי מנוף. כל אחת מהן יש לה מהלך אחר ואופי אחר.

 

פרמטרים לתמחור– הובלת דירה יכולה לכלול בתוכה פרמטרים שונים לתמחור, אם מדובר בהובלה הדורשת שימוש מנוף כמובן שהמנוף מהווה פרמטר לתמחור, ואם מדובר בהובלה שיש בה צורך לפרק את כל המערכת הסלונית אזי פירוק המערכת הסלונית גם הוא פרמטר שיילקח בחשבון. ואם מדובר בהובלה שאין בה חניה בקרבת מקום והמובילים צריכים ללכת מרחק רב מהמשאית עד למבנה אזי גם הפרמטר הזה יילקח בחשבון.

 

אופן הביצוע – יש דרכים רבות לביצוע תהליך של הובלת דירה, לעתים הובלת הדירה היא קלה ומהירה ומתבצעת באמצעות מעלית מרווחת ואינה דורשת מהמובילים מאמץ פיזי מיוחד, ולעתים ההובלה מתבצעת בבניין ישן שאין בו מעלית מרווחת ואז יש צורך להעלות את הארגזים השונים והפריטים דרך חדר מדרגות וההובלה נמשכת זמן רב יותר ודורשת לא מעט מאמץ מהמובילים.

 

 שירותים נלווים– כאשר מדובר בדיירה של רווקים שאינם משתמשים בתכולה רבה, אזי בד"כ אין צורך בשירותי אריזה, אולם כאשר מדובר בהובלת דירה של משפחה שיש בה תכולה רבה והאמא לא הספיקה לארוז משום שהייתה עסוקה בטיפול בילדים, יש מקרים רבים שבהם המשפחה מזמינה גם שירות של אריזה המבצע את כל תהליך אריזת התכולה הנמצאת בבית וחוסך מהמשפחה שעוברת דירה זמן רב.

 

אז אם אתם עומדים לפני מעבר דירה ואתם עומדים להזמין שירות של הובלת דירה, אל תחשבו שאתם מכירים כבר את הכל, כדאי שתעשו קצת שיעורי בית תלמדו על חברות ההובלה השונות, על  המרכיבים של שירותי ההובלה השונים, על האופן בו  מתמחרים שירות הובלה, על האמצעים שבעזרתם מבצעים תהליך הובלה ועוד.