/ רכבים לפירוק ומחזור – איך זה עובד?
 

פירוק רכבים

  • הגדלת גודל פונט
  • גודל פונט ברירת מחדל
  • הקטנת גודל פונט
ראשי מאמרים בתחום רכבים לפירוק ומחזור – איך זה עובד?

רכבים לפירוק ומחזור – איך זה עובד?

אםיש ברשותכם רכב ישן או רכב שהורד מהכביש בשל מסוכנותו לציבור, טוב תעשו אם תפנו לחברה המציעה שירות פינוי הרכב, כלומר רכישתו במחיר סמלי ואותה חברה תמכור את הרכב לשימוש בחלקי חילוף או תמכור את הרכב לברזל לשם מחזור. פעמים רבות מדובר ברכבים ישנים במיוחד שאינם ראויים לשימוש בשל תקלה טכנית ותיקון התקלה אינה שווה לבעל הרכב, ויוצא כי הרכב נשאר מחוץ לביתו ומעלה אבק. דבר זה אינו תקין בעליל ויכול לזהם את הסביבה. מעבר לכך, רשויות מקומית ועיריות עלולות להטיל קנסות לאותם בעלי הרכבים, כך שדבר זה אינו משתלם כלל וכלל.

אז מה עושים?

פניה לחברות המציעות פירוק רכבים, היא ללא ספק בחירה נבונה ביותר, שהרי הזמן היקר אותו תקדישו למכירת רכב ישן ועוד שאינו תקין, הוא אינו שווה את המאמץ, בעוד חברות רבות מציעות את פינוי הרכב ממקום בו הוא נמצא לפירוק ולברזל לשם מחזור. לעיתים מדובר ברכבים שרוב החלקים שלהם תקינים והם יכולים לשמש לחלקי חילוף עבור מוסכים רבים ובמקרים מסוימים מדובר ברכבים ישנים מאוד שלא ניתן לבצע שימוש כל שהוא בחלקיו, כן מעבירים אותו לברזל. בכל מקרה שכזה יוצא כי גם בעל הרכב מרוויח כמה שקלים על מכירת הרכב ובכן הוא נמנע מקנסות וגם החברה מרוויחה ממכירת הברזל.

כמה כסף תקבלו העבר הרכב הישן?

כאשר פונים לחברה מסודרת ובעלת רישיון והסמכה לעסוק בתחום, הדבר הוא פשוט ומהיר ביותר. בעל החברה מעביר את בעלות הרכב על שמו ועושה עם הרכב ככל העולה על רוחו, כמובן שמה שהוא יכול לבצע זה מכירת חלקי הרכב לחלקי חילוף או מכירת הרכב לברזל. התשלום אשר תקבלו בעבור הרכב הישן מתבצע בעת העברת הבעלות במזומן או בצ'ק מאותה חברה. עליכם לדעת כי -לרוב, אין מדובר בסכומים גבוהים במיוחד, מכיוון שהשווי הכללי של הרכב בשוק אינו גבוהה, אך לעיתים מדובר בעסקה שווה מכיוון שעבור רכבים ישנים גם ככה לא תוכלו לקבל סכומים גבוהים אם בכלל תצליחו למכור אותם לאדם פרטי. לרוב התמחור על רכבים אלו מתבצעים על פי מחירון של משרד התחבורה.

כיצד נקבעים מחירי רכבים לפירוק?

כמובן שהמחירים אותם מקבלים בעבור רכבים אלו - אינם בשמים, אךלכלכללישיוצאמןהכלל ולעיתים תוכלו להיות מופתעים. המחיר של רכבים אלו, נגזר מפרמטרים שונים של הרכב כמו – מצבו, סוג הרכב, מצבו המכני ומצב חלקיו, מודל הרכב, שנת הרכב ועוד פרמטרים שונים. השוק עובד בצורה זאת – ככל שניתן להפיק יותר מהרכב, כלומר למכור את חלקי החילוף במחירים סבירים, כך תוכלו לקבל תשלום סביר יותר מהחברה המציעה את פינוי הרכב - תגמול גבוהה יותר.

 

כרטיס עסק אקראי

פור קניית רכבים לפירוק
פור קניית רכבים לפירוק


מאמר אקראי בתחום הרכב

מכירת רכבים ישנים לפירוק, האם זאת עסקה משתלמת?

במדינת ישראל מידי שנה רכבים רבים יוצאים מכלל שימוש בשל סיבות שונות כמו לדוגמא – רכבים ישנים במיוחד, רכבים שעברו תאונה ואינם כשירים לנסיעה, רכבים בעלי תקלות רציניות שלא שווה לתקנם, כלומר מחיר התיקון גבוהה יותר מעלות הרכב ובשל סיבות נוספות. במקרים אלו לרוב בעלי הרכבים משאירים אותם מחוץ לביתם וממתינים עד שיקרה משהו. אך דבר זה אינו מומלץ כלל וכלל ממגוון רב של סיבות, דבר ראשון – תוכלו לקבל קנס מרשויות מקומיות או מעיריות. סיבה נוספת היא – רכבים העומדים מעלים אבק ויכולים לזהם את הסביבה ובשל סיבות נוספות.

המשך קריאה...

הרשמה לאתר

לאחר הרשמה לאתר תוכלו לפרסם מאמרים בתחום הרכב על ידי לחיצה על הכפתור פרסם מאמר